Baza placówki


Po pięciu latach budowy w grudniu 1995 roku Dom Pomocy Społecznej w Sieradzu przyjął pierwszych mieszkańców. Jedna z najładniejszych w Polsce placówka jest zlokalizowana na działce o powierzchni 6 ha w peryferyjnej części Sieradza, z dala od zakładów przemysłowych i wielkomiejskiej zabudowy.

Dom tworzą trzy segmenty (A,B,C) o łącznej powierzchni użytkowej 11.159 m˛. Budynek główny ma pięć kondygnacji, pozostałe są trzykondygnacyjne. Do dyspozycji mieszkańców oddano 177 pokoi (jedno - i dwuosobowych) w tym 27 pokoi (także jedno i dwuosobowy)
dla osób niepełnosprawnych.


Wszystkie pokoje zostały tak urządzone, by mieszkańcy czuli się jak w domu. Parkiet, funkcjonalne meble, radioodbiornik, telefon, balkon, gniazdo anteny telewizyjnej, w pełni wyposażona łazienka, sygnalizacja przywoławcza - to wszystko mają do dyspozycji mieszkańcy. Pokoje dla niepełnosprawnych zostały przygotowane w specjalny sposób - można w nich bez kłopotów poruszać się na wózkach inwalidzkich.
Dla zaspokojenia potrzeb religijnych wydzielono także miejsce na małą kaplicę.
W obiekcie znajduje się także kuchnia i stołówka, świetlica, punkt biblioteczny z czytelnią, bufet - kawiarenka, sale telewizyjne wraz z aneksami wypoczynkowymi oraz podręczne kuchnie na każdym piętrze.

Przestronny ogród zimowy na parterze budynku głównego łączy się oddzielnym wejściem (z wjazdem dla wózków inwalidzkich) z ogrodem letnim. Przygotowano tam tereny spacerowe oraz część dla amatorów czynnego wypoczynku (kort tenisowy i mini pole do gry golfa).

Na parterze segmentu C mieści się kompleks gabinetów z pełnym zakresem rehabilitacji. Chętni mogą korzystać z hydroterapii, parafinowania, kinezyterapii, naświetleń kwarcowych i soluxowych, z diatermii i diadynamiku. Sala gimnastyczna oraz gabinet lekarski uzupełniają część rehabilitacyjną. Mieszkańcy Domu maja zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską.

Kompleksowy zespół pralni mokrej, punkty usługowe (krawiectwo i fryzjerstwo) oraz warsztat pracy chronionej dla majsterkowiczów uzupełniają ofertę dla mieszkańców.
Poza głównym obiektem znajduje się budynek mieszkalny, budynek gospodarczy z warsztatem, garażami oraz parking.


Informacja wytworzona przez:
Halina Pawlak , w dniu:  28‑03‑2006 09:07:00
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Paweł Sztoch
email: admin@finn.pl tel.:(42) 684-98-91 fax: (42) 684-98-92
, w dniu:  28‑03‑2006 09:07:00
Data ostatniej aktualizacji:
30‑01‑2015 07:45:13
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie