Baza placówki


Po pięciu latach budowy w grudniu 1995 roku Dom Pomocy Społecznej w Sieradzu przyjął pierwszych mieszkańców. Jedna z najładniejszych w Polsce placówka jest zlokalizowana na działce o powierzchni 6 ha w peryferyjnej części Sieradza, z dala od zakładów przemysłowych i wielkomiejskiej zabudowy.

Dom tworzą trzy segmenty (A,B,C) o łącznej powierzchni użytkowej 11.159 m˛. Budynek główny ma pięć kondygnacji, pozostałe są trzykondygnacyjne. Do dyspozycji mieszkańców oddano 177 pokoi (jedno - i dwuosobowych) w tym 27 pokoi (także jedno i dwuosobowy) dla osób niepełnosprawnych.


Wszystkie pokoje zostały tak urządzone, by mieszkańcy czuli się jak w domu. Parkiet, funkcjonalne meble, radioodbiornik, telefon, balkon, gniazdo anteny telewizyjnej, w pełni wyposażona łazienka, sygnalizacja przywoławcza - to wszystko mają do dyspozycji mieszkańcy. Pokoje dla niepełnosprawnych zostały przygotowane w specjalny sposób - można w nich bez kłopotów poruszać się na wózkach inwalidzkich.
Dla zaspokojenia potrzeb religijnych wydzielono także miejsce na małą kaplicę.
W obiekcie znajduje się także kuchnia i stołówka, świetlica, punkt biblioteczny z czytelnią, bufet - kawiarenka, sale telewizyjne wraz z aneksami wypoczynkowymi oraz podręczne kuchnie na każdym piętrze.

Przestronny ogród zimowy na parterze budynku głównego łączy się oddzielnym wejściem (z wjazdem dla wózków inwalidzkich) z ogrodem letnim. Przygotowano tam tereny spacerowe oraz część dla amatorów czynnego wypoczynku (kort tenisowy i mini pole do gry golfa).

W piwnicy segmentu C mieści się kompleks gabinetów rehabilitacji. Chętni mogą korzystać z hydroterapii, kinezyterapii, naświetleń soluxowych, z diatermii i diadynamiku. Mieszkańcy Domu maja zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską.

Kompleksowy zespół pralni mokrej, punkty usługowe (krawiectwo) oraz warsztat pracy chronionej dla majsterkowiczów uzupełniają ofertę dla mieszkańców.
Poza głównym obiektem znajduje się budynek mieszkalny, budynek gospodarczy z warsztatem, garażami oraz parking.

 
Informacja wytworzona przez:
Halina Pawlak , w dniu:  28‑03‑2006 09:07:00
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Paweł Sztoch
email: admin@finn.pl tel.:(42) 684-98-91 fax: (42) 684-98-92
, w dniu:  28‑03‑2006 09:07:00
Data ostatniej aktualizacji:
26‑07‑2021 08:05:54
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie